inn Japonia 12-22 października 2024r.
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

JAPONIA - Pielgrzymka

CENA: 8.000 PLN + 480.000 ¥ (YEN) (+200 USD napiwki)

1. LO 079 G 12OCT 6 WAWNRT HK40 godz. 2250 1830 / 13OCT
2. LO 080 G 21OCT 1 NRTWAW HK40 godz. 2150 0540 / 22OCT

DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku, odprawa, przelot do Japonii.

DZIEŃ 2.
Przylot na lotnisko Narita w TOKIO, przejazd do hotelu przy lotnisku. Zameldowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3.
Po śniadaniu, wymeldowanie i przejazd na lotnisko Narita, odprawa na lot do Nagasaki. Z lotniska Nagasaki przejazd do Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese „Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św., zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach. Obiado-kolacja w stylu bufetu w tradycyjnych strojach Yukata.

DZIEŃ 4.
Śniadanie bufet, wymeldowanie i wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: pokój w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza Święta, grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze. Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom, w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności olskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Zameldowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5.
Śniadanie. Wczesne wymeldowanie i przejazd Shinkansenem do miasta Himeji. W Himeji zwiedzimy okazały Himeji-jo czyli Zamek Białej Czapli. Jego nazwa wzięła się z jego zewnętrznego wyglądu i jest uważany za jednej z najbardziej okazałych zamków w Japonii i jednym z najlepiej zachowanych. Przejazd do starej stolicy Japonii Kioto. Zameldowanie w hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6.
Śniadanie. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. W pobliżu znajduje się świątynia Kenninji (Ryoanji) z kamiennym ogrodem. Zamek Nijo to budowla, która nie bardzo nam oddaje wyobrażenie zamku, ale jest on jedyny w swoim rodzaju a słynne słowicze podłogi na długo zostaną nam w pamięci. Następnie przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza Święta. Zameldowanie w hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 7.
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystyczne pomarańczowe bramy tori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Przejazd do miasta Nara, gdzie spacerem przez park pełen wolno chodzących Danieli udamy się do świątyni Todaiji, gdzie znajduje się Wielki Budda. Dalej spacerując pomiędzy tysiącami kamiennych lampionów zobaczymy świątynię Kasuga Taisha. Powrót do Kyoto. Obiadokolacja.

DZIEŃ 8.
Po śniadaniu Msza Święta, wymeldowanie, a następnie przejazd do Odawara i dalej do Parku Narodowego Hakone, z którego są słynne widoki jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Jeśli warunki pogodowe pozwolą widoki na najwyższy szczyt Japonii z Owakudani czyli Diabelskich Wąwozow. Przejazd do Tokio. Obiadokolacja, zameldowanie.

DZIEŃ 9.
Śniadanie. Przejazd do Katedry Najświętszej Marii Panny w Tokio. Msza Święta. Spacer po Tokio, przez najbardziej ekskluzywna dzielnice Ginza do najbardziej reprezentacyjnej część stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny “podwójny” most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (główna rezydencja Cesarza Japonii). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10.
Śniadanie. Msza Święta. Wymeldowanie. Zwiedzanie Tokio, które zaczniemy od podziwiania jednej z największych metropolii świata z najwyższej wieży na świecie Skytree, a dalej Sensoji, najstarszej świątyni buddyjskiej wraz brama Kaminarimon. Czas wolny na zakup pamiątek. Odbiór bagaży i wyjazd na lotnisko.

DZIEŃ 11.,
Przylot do Polski.

CENA: 8.500 PLN + 480.000 ¥ (YEN) (+200 USD napiwki)

* pomożemy w zakupie i przelewie waluty japońskiej

W CENIE:
* śniadania i kolacje
* opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
* transport klimatyzowanym samochodem, autokarem, komunikacją miejską
* hotele 3*/4* (lokalny standard)
* dopłata do pokoju jednoosobowego 130 000 YEN
* ubezpieczenie KL (15.000 PLN) + NNW (300.000 EUR) * .
* pokoje dwuosobowe z łazienką
* bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
* rezerwacje miejsc dla potrzeb codziennej Mszy Świętej
* napiwki
* opłaty lotniskowe i opłaty graniczne

Zapisy przyjmuje i informacji udziela:
Agnieszka Mazur

Tel. 601 976 612;
i Urszula Kalinowska
Tel. 531 622 012;

email: pielgrzymki@n-adventures.pl
Wzór potwierdzenia zawarcia umowy

UWAGI:
o wyjazd zostanie zrealizowany przy min 30 uczestnikach ;
o plan jest ramowy i może ulec zmianie w niektórych punktach;
o paszport powinien być ważny 6 miesięcy od powrotu do kraju;
o organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;